50

Prindi aruanne

1. OBJEKTI KIRJELDUS
Meenutab akantuse motiivi.

2. OBJEKTI OLEMUS
Tegemist on kullatud puidust dekoori fragmendiga.

3. SEISUKORRA KIRJELDUS
Seisukord rahuldav. Akantuse ornamendi tippudel on materjali kaod. Hallika värvikihi all on kuld. Valdav osa kullast on nähtav. Akantuse lehe otsad on tumedad (must). Üks nael sees. Kinnituskauke põhja all on mitmeid.

4. MILLISEID KONSERVEERIMISTÖID VAJA LÄBI VIIA?
Kuiv- ja märgpuhastus. Värvikihtide kinnitamine.

5. Läbi viidud konserveerimistööd:
pintsliga kuivpuhatsus, akapaadi ja suitsusvammiga kuivpuhastus. Ensüümiga märgpuhastus ja värvikihtide kinnitamine etanooli puhastus + Lascaux konsolideerimismeedium (medium für konsolidierung)

6. MÄRKSÕNAD
Kullatud, akantus, sinine, puitnikerdus

Uuringuid teostasid 2.-5.10.2023 Helene Lüüsi, Carmen Ööbik ja Eleri Paatsi. Konserveeris Helene Lüüsi.

3-7.06.2024 oli detail Gilded Wood Conservatio Course'i raames EVM Digiteerimis ja Konserveerimiskeskuses Kanut. Kursuses raames teostati mikrolihv akantuslehe hõbeda lehe ja musta viimistlusega osalt, liimiti detail kokku tagasi detailiga nr 55 ja teostati hilisemate lubivärvi kihtide eemaldamine ning krundi ja viimisltuskihtide kinnitamine. Musta ja hõbedaga pinnalt teostati ka XRF mõõdistus Riin Rebase poolt.
Mikrolihv:
XRF: Teosatud leht kullatud pinnalt objekti keskosast. Kulla ja tsingi sisaldus on arvatavasti kuldlehe peamised koostielemendid. Raud arvatavasti on punase boolussavi krundi koostises. Titaan ja Plii aluskrunid koostisoasna esindatud.

Lubivärvi eemaldamine: Värvi eemaldati Pemulen TR-2 ja sidrunhappe geeliga. Geeli jäägid eemaldati destilleeritud veega niisutatud vatipulkadega. Geel pehendas ka paksemaid värvilaike väga efektiivselt ja kiirelt. Hõbetatud ja tumenenud pinnakattega piirkondadelt ei soovita eemaldada märgpuhastus meetoditega mustust või muid jääke, kuna pind on ülimalt veetundlik.
Detail nr 50 ühendati detailiga nr 55 kalaliimiga.
Mõlemate detailiode lahtisemad krundi ja viimistluskihid kinnitati MfK vesilahusega.

Seisukord: Rahuldav / fair
Kunstiliik: SKULPTUUR / SCULPTURE

Teose mõõdud:
Laius: 18.8cm
Kõrgus: 37.2cm
Sügavus: 8.2cm