Simuna altar, S-Ingel

Prindi aruanne

KIRJELDUS: 65 cm kõrge ja laiemast kohast 22 cm lai ühest pakust voolitud kuju. Tiivad ja vasak käsi kehale eraldi lisatud. Sinakashall värvus, värv üldiselt hästi kinni, kahes kohas vajas kinnitamist. Peal, õlgadel ja tiibadel linnusõnniku kahjustused.
LÄBI VIIDUD UURINGUD: Üles pildistatud fotogrammetria abil, neljas kohas XRF (parem tiib, huul, parem käsi, vöö), 6 värviproovi instrumentaalanalüüsiks ja samades kohtades ka sondaažid (parem tiib, juuksed, parem käsi, vöö, rüüpealmine kiht, rüü alumine kiht),
VÄRVIKIHTIDE STRATIGRAAFIA: Paremal käel värvikihid: nähaolev sinakashall, pronksvärv ja selle valkjas kruntkiht, kõige all roosakas nahatoon ja selle krunt. Tiibadel ja rüül nähaolev sinakashall, pronksvärv ja selle valkjas kruntkiht, kõige all hall kiht. Vööl nähaolev roosa, pronksvärv ja selle krunt, kõige all kullatis.
SEISUKORD JA LÄBI VIIDUD KONSERVEERIMISTÖÖD: Tolmust ja linnusõnnikust puhastatud, kahest kohast (parem tiib ja rind) irduv värvikiht kinnitatud. Vasaku käe küünarnukist lahtine osa kinnitatud. Tagumisel küljel kuuesaba alumine serv kahjustusega, vasaku tiiva tagumine külg kahjustusega, alus kahjustusega.
MUUD TÄHELEPANEKUD: Tiivad on erinevate kinnitusviisidega: parem tiib kinnitatud puidutappidega kehast välja voolitud kinnituse külge, vasak tiib süvistatud valtsi sisse. kinnitused puidutappide ja naeltega.

Autor: Chr. Ackermann
Dateering: 1684
Kunstiliik: SKULPTUUR / SCULPTURE

Teose mõõdud:
Laius: 22.0cm
Kõrgus: 65.0cm