Simuna altar, Usk

Prindi aruanne

KIRJELDUS: Kardinaalvoorus Usk on contrapposto asendis. Tema keha katab valge rüü ja tema vasak õlg ja rind on paljastatud. Vasakus käes hoiab ta raamatut ja paremas risti, mille põikpuu on ära tulnud. Usu juuksed on seotud pea taha soengusse.
Skulptuur on polükroomne.

LÄBI VIIDUD UURINGUD: Skulptuurile teostati kokku 12 sondaaži. Võeti neli stratigraafilist proovi mikrolihvide ja kaheksa proovi instrumentaalanalüüsi jaoks. Puiduproov on võetud skulptuuri baasilt. XRF- analüüse võeti kokku viis.

Skulptuurist on tehtud nii röntgenpildid kui ka fotogramm-meetria abil kolmemõõtmeline virtuaalne mudel.

VÄRVIKIHTIDE STRATIGRAAFIA: Järgnev toetub suuresti skulptuuri õlale tehtud stratigraafilisele sondaažile. Kõige vanemale kihile krundikihile on kantud originaalpolükroomia, mis on kaetud vesihalli värviga, mis on omakorda hiljem kaetud pronksi ja selle aluse krundiga. Kõige uuem kiht on 20. sajandil teostatud polükroomia.

SEISUKORD JA LÄBI VIIDUD KONSERVEERIMISTÖÖD: Skulptuuriseisukord on üldiselt hea. Irduv värvikiht kinnitati konsolidandi Medium für Konsolidierung'iga (kinnitatud piirkonnad markeeritud dokumentatsioonis)

MÕÕDUD:
Baasi kõrgus 3,8 cm.
Peast vasaku põlveni: 50 cm.
Vasakust põlvest jalatallani: 17 cm.

Autor: Chr. Ackermann
Dateering: 1684
Kunstiliik: SKULPTUUR / SCULPTURE

Teose mõõdud:
Kõrgus: 70.2cm