Simuna altar, Armastus

Prindi aruanne

KIRJELDUS:
Armastus on Simuna altariseina keskne skulptuur, mis on paigutaud täpselt altarimaali kohale. Kahel pool Armastust seisavad Usk ja Lootus, Armastus aga on kõrvalolevatest skulptuuridest märgatavalt suurem. Armastusel on sinistes toonides rõivad ja tumedad juuksed, skulptuuri paremal käel seisab heleda peaga poisike, vasakus käes hoiab Armastus leegitsevat südant.

LÄBI VIIDUD UURINGUD:
Skulptuurist tehti fotogramm-meetria abil 3D mudel, viidi läbi XRF uuringud, tehti röntgenpilt. Skulptuurilt võeti 11 värviproovi ja tehti 23 sondaaži.

VÄRVIKIHTIDE STRATIGRAAFIA:
Skulptuurilt ei leitud peaaegu üldse originaalset värvikihti. Viimase, 20. sajandil lisatud värvikihi all on pronksivärv ja selle alt sai ainult paaris kohas kätte originaalvärvi. Praeguse tumepruuni juulsevärvi alt leidsime musta, mis lubab oletada, et juuksed olid tumedamad. Samuti leidsime originaalset ihuvärvi üksikutel kohtadel näol ja kehal. Helesinise rüü alt leidsime värvi, mida pidasime kullaks, sellele tehti ka XRF. Helekollast leidsime ka tumesinise rüü alt.Lapsefiguurilt ei leitud üldse originaalvärvi. Arvatavasti eemaldati algne värvikiht enne pronksiks värvimist.

SEISUKORD JA LÄBI VIIDUD KONSERVEERIMISTÖÖD:
Skulptuuri seisukord on hea, puidukahjustusi ei tuvastatud, värv vajas kinnitamist kolmest kohast.

Autor: Chr. Ackermann
Dateering: 1684
Kunstiliik: SKULPTUUR / SCULPTURE

Teose mõõdud:
Laius: 32.0cm
Kõrgus: 87.0cm